Basketbol

Basketbol


Takım ruhunu paylaşmayı öğretir!
 
Basketbol çalışmalarında; takım ruhunu, paylaşmayı, dayanışmayı öğrenmeleri ve bu değerleri özümseyerek hayatlarında uygulamaları hedeflenmektedir. Basketbolu diğer branşlara göre en etkin kılan neden, sosyo-kültürel açıdan daha yüksek seviyede olmasıdır. Ayrıca yüksek performans gerektiren birçok psikomotor beceriyi de içinde barındıran bir spor dalıdır. Basketbol, çocuklarımızın zekâ gelişimini olumlu ölçüde etkiler; öğrencilerin anlık karar verme, algılama kapasitesi gibi yeteneklerinin artmasına yardımcı olur. Basketbol, çocukların fiziksel gelişiminin yanı sıra zekâ gelişimine de son derece olumlu katkılar sağlamaktadır.


Basketbolun çok zevkli bir spor olması, kişisel katkı ve gelişmede geniş ölçüde olanak tanıması çocukları mutlu ederken onlara bağımsızlık duygusunu da verir. Bu ortamda vücut bir yandan güçlenirken, diğer yandan çocuğun kişiliğinde, zekâsında güçlü duygusal bağlar oluşur, sosyal gruplar arasındaki mesafeler azalır ve çocukların ilk toplumsal tecrübelerini yaşayacakları yeni gruplar doğar. Çocuk basketbol oynadığı ve düşündüğü süre zarfında zararlı birtakım alışkanlıklar edinmekten uzak durduğu gibi, zamanını kendisi için faydalı ve geleceğe yatırım yaptığı bir aktiviteyle doldurmuş olur.


Anabilim Eğitim Kurumları Spor Tesisleri’nde düzenlenmekte olan basketbol okulu, 5-17 yaş arası erkek ve kız öğrencilere eğitim vermektedir. Gençlerin basketbolun temelini öğrenmeleri, iyi birer basketbol oyuncusu olabilmeleri için gereken becerileri kazanmaları, takım oyununu, paylaşmayı, dayanışmayı öğrenmeleri ve bu değerleri özümseyerek hayatlarında uygulamaları hedeflenerek, tecrübeli eğitimciler tarafından özel eğitim programları oluşturulmuştur. Eğitimler, en fazla 18 kişilik gruplarla yapılır; düzenli antremanlar, teorik dersler ve kamplarla desteklenir. Gruplar, sporcuların aldıkları eğitimden maksimum düzeyde faydalanabilmeleri için, yaşlarına ve basketbol seviyelerine göre oluşturulur. 


Her sporcu kendi yaş grubu ve beceri seviyesindeki sporcularla birlikte alanlarında uzman ve deneyimli basketbol antrenörleri tarafından eğitilirler. 


 

İLETİŞİM
Ümraniye Kampüs
Çakmak Mah. Şenol Güneş Bulvarı İkbal Cad. Kahraman Sok. No: 1
Çamlık Ümraniye/ İSTANBUL
Maltepe Kampüs
Başıbüyük Mah. Dinçerler Sok . No:5 A/B Blok Maltepe / İstanbul
Ataşehir Kampüsü (Fen Teknoloji Lisesi ve Anadolu Lisesi)
Atatürk Mah. Girne Cad. No:6 Ataşehir / İstanbul
Çekmeköy Sancaktepe Kampüs
Meclis Mahallesi Atatürk Cad. Manyas Sokak No:5
Sancaktepe / İSTANBUL
Suadiye Anaokulu
Emin Ali Cad. Tüccar Katibi Sok. No: 11
Suadiye / İSTANBUL
Ataşehir Anaokulu
Atatürk Mah. Vatan Cad. Sait Cordan Sok. No:15
Ataşehir / İSTANBUL
Çekmeköy Anaokulu
Çavuşbaşı Cad. Durmuşoğlu sok. No:22
Çekmeköy/İSTANBUL
Esenşehir Anaokulu
Madenler Mah. Feraset Sok. No: 10
Ümraniye / İSTANBUL